Orgánové hodiny
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

23.-1.hodina

Období největší pracovní činnosti žlučníku. U lidí se žlučníkovými problémy dochází ke zhoršení a k nočnímu buzení.
1.-3.hodina Začínají pracovat játra. V této době nastává útlum (nejnižší okysličení mozku), je potřebná zvýšená pozornost při činnostech vyžadujících zvýšenou opatrnost. Nedoporučuje se konzumace těžkých a mastných jídel nebo pití alkoholu.
3.-5.hodina Vrcholí činnost plic, často se budí kuřáci,astmatici, průduškáři nebo lidé s jiným onemocněním dýchacích cest. Zvýšená je psychická a emocionální zátěž.
5.-7.hodina V nejvyšší činnosti je tlusté střevo. Je dobré si navyknout na vyprazdňování. Je také potřeba se pomalu probouzet, vyhýbat se stresu a spěchu. Kdo je nemocný, cítí se touto dobou při probuzení velmi špatně. Je nutné se dost napít vlažného čaje, vody a jíst lehkou snídani.
7.-9.hodina Dostává se do hlavní aktivity žaludek. Snídat lehká jídla, vyhnout se tučným a smaženým pokrmům. Žaludek potřebuje smíchat žaludeční šťávy se šťávami ze dvanáctníku a slinivky s lehkým obsahem, aby se dobře propláchlo tenké střevo a mohlo později dobře zpracovat přijmutou potravu. Je důležité konzumovat ovoce, vitamíny. Tělo potřebuje být v teple, není vhodná studená sprcha nebo koupel vůbec.
9.-11.hodina Vrcholí práce slinivky břišní a sleziny. Nedoporučuje se pít alkohol. Vhodné je ovoce, med. Je to jediná doba, kdy je tělo schopné strávit sladkosti a nejdou přitom " na tloušťku". Vyhýbat bychom se měli přílišné fyzické činnosti, ale zato můžeme podávat vysoké duševní výkony. Kolem 11. hodiny nastává dopolední výkonnostní vrchol.
11.-13.hodina Je to doba aktivní činnosti srdce a není proto dobré ho zatěžovat velkým množstvím potravy a kávou. Nastává mírný fyzický i duševní útlum. Pozor při řízení auta. Doba vhodná na krátký spánek nebo na procházku přírodou.
13.-15.hodina Do činnosti se dostává tenké střevo, je to nejlepší doba na oběd. Kdo lehce snídal mezi 7. a 9. hodinou, tomu nebude po obědě těžko. Začíná se zvyšovat fyzická aktivita a snižovat se citlivost zubů, proto je vhodné navštívit zubního lékaře.
15.-17hodina Nejvíce pracuje močový měchýř. Pít bylinné čaje, lze si dát i kávu, ale pozor, 1 díl kávy vyrovnat třemi díly vody ! Trávící systém je schopen přijmout vydatné jídlo, tělesná aktivita stoupá a dosahuje druhého výkonnostního stupně. Nejlepší doba na sport. Kolem 17. hodiny si ještě dát lehkou svačinu, a kdo chce zhubnout, už nebude potom jíst .
17.-19.hodina V nejvyšší aktivitě jsou ledviny a je velmi nutné se vyhýbat všemu co jim škodí. Jsou to káva, silný černý čaj, limonády, alkohol, soli, tuky, cukry, chlad a stres. Pánové, kteří mají touto dobou ve zvyku chodit na pivo, by měli chodit už v 15.-17. hod. Pít jen pramenitou vodu, bylinné čaje, jíst zeleninu, tmavé pečivo. Kolem19. hod je vhodný čas k užívání všech druhů biokalcia a Kordycepsu.
19.-21.hodina Do činnosti se dostává obal srdce - krev. Touto dobou člověk dobře vnímá a učí se. Je to čas pro poslech hudby, návštěvu divadla. Dobře působí antibiotika a masti proti bolesti.
21.-23.hodina Tělo se připravuje na spánek, chce klid, proto bychom neměli dělat nic pro jeho aktivaci. Nejíst, nekouřit, nepít alkohol. Je v aktivitě tzv. trojitý ohřívač, což jsou 3 energetická centra napojená na vesmír. První je 3 prsty pod krční jamkou, druhé je 3 prsty nad pupkem a třetí 3 prsty pod pupkem. Řídí se zákonem "život má přednost" a pokud užíváme doplňky stravy, tělo si je v tuto dobu dá tam, kde je nejvíc potřebuje. Je to univerzální doba pro užívání přírodních produktů.

V zimním čase se řídíme časy uvedenými v tabulce, pro letní čas přičteme vždy o jednu hodinu navíc, protože naše tělo se umělým posunem hodin neřídí.