Život před narozením a zdravé těhotenství

tehule Život před narozením a zdravé těhotenství

Stavební kameny  optimálního zdravotního stavu dítěte se zakládají ještě v těle matky a  závisí na zdravotním stavu obou rodičů.              Je velmi důležité, aby kvalita zdraví novorozenců od samého začátku jejich existence nebyla snížená a aby jejich adaptační mechanizmy pracovaly bez velkého přetížení, v důsledku čehož tyto děti nebudou v budoucnu vystaveny nejrůznějším onemocněním.

Plod je před škodlivými vlivy velmi dobře chráněn mateřským organizmem. Pro plod nejsou změny ve stavu matky zanedbatelné - ani ty, které jsou vyvolány sociálními faktory jako např. charakter emocí matky, její vztah k těhotenství, pracovní a životní režim, vliv mikro- a makroklima na ni, kvalita a režim stravování a případné onemocnění

Prevenci onemocnění v dětství je třeba začít ještě v období nitroděložního vývoje dítěte. Když organizmus ženy odevzdává plodu minerální látky, ochuzuje sám sebe. Na druhé straně, pokud je organizmus budoucí matky už na samém počátku na tyto prvky chudý, potom ani kdyby chtěl sebevíce, nemůže dát plodu nic. Kromě toho rostoucí plod vylučuje do těla matky toxické zplodiny vlastního metabolismu, což může někdy  způsobit objevení se silných toxikóz.

Bioaktivní doplňky výživy Tiens-ZDE je možné s úspěchem využít i na úpravu jedné z nejsložitějších oblastí medicíny - prenatologie. Zlepšuje se nejen zdraví budoucí matky, ale také se vytváří nejoptimálnější podmínky na zachování zdraví budoucího dítěte, zlepšuje se samotná kvalita jeho života. Biokalcium, které se dostává do organizmu matky, kompenzuje ztráty vydané na rozvíjející se plod, zlepšuje výměnu krve v děloze a placentě, čímž zároveň podporuje plnohodnotnější vývoj plodu. Tohoto se dosahuje díky velmi vysokému procentu vstřebávání kalcia všemi buňkami matky a plodu, protože se kalcium v přípravcích Tiens nachází ne v molekulární formě, ale ve formě ionizované. V komplexu s Biozinkem a Vejkanem podporuje Biokalcium vylučování produktů metabolizmu embrya (čpavek, sirovodík, methan, toxiny), které mají negativní vliv na zdraví matky. Proto můžeme doporučovat užívání těchto přírodních přípravků na prevenci a základní terapii toxikóz první a druhé poloviny těhotenství. Zmiňované bioaktivní doplňky výživy (Biokalcium-ZDE, Biozinek-ZDE a Vejkan-ZDE) umožňují předcházet samovolným potratům, protože normalizují napětí hladkého svalstva dělohy. Ve spojení se Spirulinou-ZDE jsou efektivním prostředkem na prevenci hypogalakcie (snížená tvorba mléka u kojící matky). Vejkan Tiens dobře připravuje porodní cesty ženy. To snižuje počet komplikací ze strany matky i plodu během porodu. Vitamín A  zvyšuje odolnost organizmu proti infekcím. Vitamín B1 zabraňuje vzniku zvracení těhotných, jeho nedostatek v organizmu způsobuje rychlou únavnost, vznik nervově - svalové slabosti, oslabení porodní činnosti. Vitamín C podporuje ochránění těhotenství, při jeho nedostatku často dochází k přerušení těhotenství. Vitamín D, který je nazýván antirachitickým (protikřivicovým), zabraňuje vzniku křivice plodu, sehrává vážnou roli při regulaci výměny vápníku a fosforu u těhotné ženy. Vitamín E podporuje zachování těhotenství, doporučuje se hlavně ženám, které mají v anamnéze nedonošené těhotenství, podporuje normální vývin embrya a plodu. V případě výskytu anémií se doporučuje podávání Biokalcia pro děti - až do jejího vymizení.

Využití BADů Tiens během těhotenství :

I. etapa - Doplnění nedostatku minerálních látek během měsíce (v první i druhé polovině těhotenství) :

- Biokalcium pro děti - 1/3 sáčku (minimum je 1 čaj. lžička)  na 100-200 ml vody

- Biozinek - 2 kapsle před obědem zapít 200 ml vody

II. etapa - Podpora imunitního a endokrinního systému během měsíce (ve druhé polovině těhotenství) :

- Vejkan - po 16. týdnu těhotenství  - 1 kapsle 1-1,5 hodiny po obědě,  zapít sklenicí vody

- Ikan - po 24. týdnu  těhotenství - 2 kapsle 30 min. před snídaní, zapít sklenicí vody. Opatrně užívat u hypertonie a po 16. hodině!

Kúru možno doplnit Spirulinou - 3 kapsle jednou denně