Spirulina
c spirulina cpm

SPIRULINA TIENS

Vědecké výzkumy ukázaly, že obsahem živin se 1 g jezerní řasy Spiruliny vyrovná 1 kg zeleniny. Spirulina obsahuje více než sto bioaktivních látek potřebných pro zdraví. Je plnohodnotnou a vyrovnanou potravinou pro celý organizmus.

Základní složení: prášek ze sušené divoce rostoucí řasy Spiruliny, fermentované mycelium cordycepsu, betakaroten

Jezerní modro-zelená řasa Spirulina  existuje na Zemi více než 500 miliónů let a  obsahuje kombinaci látek velmi cenných pro lidský organizmus. Některé z nich jsou neobyčejně cenné a v rostlinné potravě se prakticky nevyskytují. Podle údajů Světové zdravotnické organizace převyšuje Spirulina - pokud se týká jejích potenciálních možností - všechny komponenty stravování a medicinské preparáty, které se využívaji na ochranu a ozdravění organizmu. Řadu let se vše, co se týkalo Spiruliny, udržovalo v přísné tajnosti.Tento produkt  byl například v Číně určen výhradně na podporu fyzického stavu stranické a státní elity. Zvláštní směsi, které obsahovaly Spirulinu, se přidávaly i do stravovací dávky kosmonautů a významných sportovců.                 Zvláštností Spiruliny Tiens  je to, že je vypěstovaná v přírodních podmínkách a ne ve speciálních sklenících. V současnosti na světě zůstala pouze tři jezera, kde se nachází divoce rostoucí Spirulina -  v Africe jezero Čad,  v Jižní Americe Teskoko a v Číně v provincii Jun-nan jezero Cinchaj. Tablety Spiruliny Tiens se vyrábějí ze sušené divoce rostoucí spiruliny s použitím moderní technologie výroby.

Spirulina je velice bohatá na bílkoviny, ve 100 g prášku spiruliny je obsaženo 50-60 g bílkoviny, což je třikrát více  než v sojových bobech. Bílkoviny spiruliny se v organizmu člověka velice snadno vstřebávají. Koeficient vstřebávání dosahuje 65 – 80 procent. Například bílkovina sojových bobů se vstřebává jenom ze 40 procent. Kromě toho, spirulina obsahuje 18 druhů aminokyselin, které jsou pro člověka nezbytné, z nichž osm druhů není syntetizováno v organizmu člověka.

Spirulina obsahuje množství nezbytných minerálů a stopových prvků, včetně železa, vápníku, sodíku, draslíku, mědi, hořčíku, manganu, zinku, fosforu, selenu, množství druhů vitamínů, karoten, nukleovou kyselinu, V-linolenovou kyselinu, cholinestrázu, mannitol, chlorofil, enzymy a jiné aktivní látky.

Spirulina je bohatá na železo a vitamín B12. V 10 g prášku spiruliny je obsaženo železo, odpovídající 450 g šťovíku nebo 320 g jater. Obsahem vitaminu B12 spirulina převyšuje játra 3 krát, proto spirulina je dobrý prostředek pro prevenci a léčbu anémie z nedostatku železa a zhoubné anémie.

Indikace:

- na posílení, ale též pro lidi se zhoršeným stravováním, na obohacení výživy potřebnými látkami.
- při snížené imunitě pro často (více než 4 x za rok) opakujících se zánětech horních cest dýchacích, po překonaných virových a jiných infekčních onemocněních.
- na obnovu normální mikroflóry střev při dysbakteriózách.
- v programech snižování váhy.
- při vegetariánském způsobu stravování a během církevních půstů.
- jako detoxikační prostředek, na vyčištění střevního traktu a organismu od nečistot. Pro lidi, kteří žijí v ekologicky nevyhovujících podmínkách, pro pracující ve škodlivém prostředí.
- při chronických zánětlivých onemocněních, kolitidách, cholecystitidách, hepatitidě, bronchitidě, osteochondroze , nemocech kloubů, AIDS a jiných.
- profylaxe a léčba progresivní krátkozrakosti, vlčí trny, kataraktu a dalších onemocnění zraku a napadení oční sítnice u diabetiků.
- jako součást komplexní léčby diabetiků, u závislých na inzulinu lze dosáhnout značné snížení inzulínových dávek.
- profylaxe a podpora léčby aterosklerózy, stenokardie, ischemické choroby srdce, sklerózy cév velkého mozku, po infarktu, mrtvici, na regulaci arteriálního tlaku a hypo- a hypertoniků.
- u onkologických pacientů jako všeobecně posilňující a detoxikační prostředek,během a po chemoterapii a radioterapii na snížení radiačního zasažení buněk.
- při kožních onemocněních, uhrovitosti, hyperkeratozách (zhrubnutí kůže), například trhliny na patách
- při předčasném stárnutí, na zlepšení stavu kůže, vyhlazení vrásek
- na urychlení procesu vyléčení pří zlomeninách , na zabránění pooperačních a posttraumatických komplikací
- v období aktivního růstu a vývinu.
- v období intenzivní fyzické zátěže, při sportu, v extrémních situacích, ale též v profesích, které jsou spojené s omezenými možnostmi plnohodnotného stravování (námořníci, geologové, kosmonauti,.. )
- na normalizaci sexuálního libida mužů a žen, při zvýšeném pocení.
- na zvýšení laktace mléka u kojících žen.

Kontraindikace: opatrně u lidí, kteří mají nemocné ledviny a v těch případech, kdy jim bylo doporučeno omezení příjmu bílkovin ve stravě, nedoporučuje se při akutních žaludečně-střevních onemocněních

Užívání: během aktivity meridiánu toho orgánu, na který chcete působit. Může se mezi jídlem. Léčebná kúra je od 14 do 28 dní. Kapsli zapijte minimálně 1 sklenicí teplé vody. Spirulinu je možné také využít vně jako masku na tvář (rozmělnit několik tablet, nasypat takto získaný prášek do sklenice, zalít malým množstvím vody a získanou hmotu nanést ve formě masky na obličej, nechat působit 15-20 min, obličej opláchnout vlažnou vodou; příp. zkombinovat s vyšlehaným vaječným bílkem, pomletými ovesnými otrubami nebo hlínou)

Dávkování:

Děti: 1/2 - 1 tableta denně
Dospělí: 1 - 4 tablet denně

Balení: 100 kapslí v balení