Doplnění minerálů a vitamínů

doplneni Poté, co jsme vnitřní očistou zbavili tělo škodlivých látek, musí logicky následovat další krok - doplnění látek potřebných - tedy minerálů a vitamínů. Mnohdy se totiž stává, že kvůli zanesení organizmu se potřebné vitamíny, minerály ani další důležité živiny z potravy a potravinových doplňků řádně nevstřebávají (dochází   k plýtvání těmito cennými látkami). Naše buňky potřebují ke svému správnému fungování  přírodních výživných látek velké množství. Teprve když máme buňky očištěné a vyživené, jsou schopny se chránit.

Lidský organizmus potřebuje každý den 13 vitamínů a 60 minerálů. Denně se nám nedostává 60-80% všech složek, které jsou nezbytné pro normální fungování organizmu. Většina těchto látek chybí v potřebné koncentraci v potravě a náš organizmus si je bere z kostí a jiných životně důležitých tkání. V důsledku toho se zásoby výživných látek u člověka snižují, a on již nedokáže jejich nedostatek zcela doplnit.

K nejvýznamnějším  přírodním  doplňkům této skupiny  patří biologicky aktivní  doplňky  výživy Tiens, které prohlubují proces harmonizace vyčištěného organizmu a odstraňují nedostatek životně důležitých přírodních látek -a to jsou všechny preparáty Biokalcia-ZDE, Biozinek-ZDE a Spirulina-ZDE.

Pro více informací o správném poměru bílkovin, sacharidů a tuků ve Vaší stravě klikněte ZDE

Význam vápníku pro organizmus:

My všichni existujeme díky vápníku. Kdyby neexistoval vápník, nemohli bychom žít. Když kalcium vstupuje do svalové buňky, dochází k jejímu smrštění, když buňku opouští, dochází k uvolnění svalové buňky. Miliardy iontů kalcia vstupují a vystupují z buňky. Celý náš život je vlastně o kontrakci a dilataci svalů. Všechno v našem organizmu je založeno na svalových stazích (práce srdce, střevního traktu, očí ...) - a  tohoto děje se účastní 1 % kalcia nacházejícího se v krvi. Tělo se tolik bojí, aby o toto 1 % nepřišlo, že si 99 % vápníku "skladuje"     v kostech (a zubech). Ovšem i v kostech hraje vápník důležitou roli. Kosti tvoří koloidní systém - je to taková rosolovitá tekutina, která je "vyztužena cementem" čili  ionty kalcia. Proto když je tohoto "cementu" málo, "rosol" se začíná bortit. Proto musí být v těle neustále určité množství vápníku. Skutečnost je ale většinou taková, že ho máme nedostatek. Ukázalo se, že kalcium rostlinného původu v našem těle nepůsobí (nevstřebává se) a že svou úlohu plní pouze kalcium původu organického - sem patří kosti (např. vývar z kostí), chrupavky (huspenina) nebo mléčné výrobky (domácí mléko, tvaroh apod.). A tyto potraviny samozřejmě nejíme každý den. Navíc kalcium, které máme rozpuštěné v krvi, neustále vylučujeme v moči. Organizmus proto čerpá kalcium z kostí. Lékaři přišli na zajímavou věc - v době, kdy jste např. měli zlomenou část končetiny v sádře, tudíž nepohyblivou - si organizmus každodenně odčerpával pro něj tak vzácný vápník právě odtud - vápník se totiž vyplavuje z nepohyblivých kostí. Proto je pro tyto pacienty vápník tolik potřebný, dokonce i když měli zlomeninu v minulosti. Když se kosti začínají "ozývat", že mají vápníku nedostatek, pocítíme to bolestí v rukou, zádech, kloubech a jinde...Kameny v ledvinách vznikají také z nedostatku kalcia v organizmu. Proč se tam vytvořily? Protože právě kostní kalcium se ukládá v podobě kamenů v ledvinách a ve žlučovém měchýři, na stěnách cév (vápenatění cév). Organizmus si vytváří zásoby - kosti potřebují kalcium také. Ukazuje se, že kostní kalcium se účastní tvorby aterosklerotických plátů, slučuje se s triglyceridy a vytváří cholesterolové pláty , a usazuje se také na srdečních chlopních. Rovněž se ukazuje, že se právě kostní vápník ukládá v kloubech v podobě solí a způsobuje rozvoj osteochondrózy (degenerativní onemocnění chrupavky, při kterém se na páteři začínají tvořit nejrůznější výrůstky, které utlačují míšní nervy), máme vrzající a nepohyblivé klouby (kloubní štěrbina se zužuje, dochází k poškozování chrupavčité tkáně, zhoršuje se tvorba synoviální tekutiny).  A to vše tedy vzniká z nedostatku vápníku. Vápník proto musíme doplňovat každý den! Na základě poznatků lékařské vědy musí dospělý člověk každodenně přijmout potravou 800 mg vápníku, těhotné ženy, kojící matky a lidé staršího věku musí každodenně dostat minimálně 1500 mg, děti 1000 mg. 

Základem pro obnovu a posílení zdraví je právě unikátní Biovápník-ZDE, díky kterému vlastně společnost Tiens vznikla.

Druhým ze dvou nejdůležitějších základních prvků našeho organizmu je vedle vápníku právě  zinek-ZDE

Na ochranu a ozdravění organizmu zde také musím zmínit sladkovodní řasu  Spirulinu-ZDE, která dle údajů Světové zdravotnické organizace obsahuje takovou kombinaci cenných výživných látek, která se v rostlinné potravě prakticky nevyskytuje, a převyšuje tak všechny medicínské preparáty tohoto typu.