Antilipidový čaj

c caj antil 2cmp

ANTILIPIDOVÝ ČAJ TIENS

Antilipidový čaj má výrazné antioxidační účinky k pročištění organizmu. Vyrábí se výhradně z těch nejkvalitnějších surovin -  na základě tradiční čínské medicíny a vědeckého výzkumu o prodloužení života, podle císařského receptu, který je 5000 let starý. Jedná se o jeden z pěti nejlepších čajů na světě.

Skládá se ze 6 druhů zeleného čaje, k němuž jsou přidány další sušené složky rostlinného původu - Gynostemma pětilistá, listy lotosu, semena kassie tory (druh senny) a kořen hořce mnohokvětého.

Vlastnosti:

Díky zelenému čaji dochází k normalizaci funkcí centrálního nervového systému, likviduje se syndrom opilosti. Zelený čaj má antioxidační, horečku snižující vlastnosti při nemocech z prochladnutí, je výborným čističem cévního systému, zlepšuje zrak, programuje rakovinové buňky na sebezničení, protože obsahuje teopolyfenol (viz lkan)
Gymnostemma pětilistá
obsahuje 84 druhů saponinů. Tyto vysoko aktivní látky, které jsou unikátními adaptogeny, pomáhají organizmu přizpůsobit se změnám vyvolaným stresem. Co se týká jejich síly, převyšují žen-šen z Dalekého východu, který obsahuje 32 saponinů. Gymnostemma také podporuje vylučování sérového cholesterolu z organizmu a zlepšuje tukový metabolismus.
Listy lotosu
blahodárně působí na látkovou výměnu v kůži, přidávají jí svěžest, očišťují ji, snižují hladinu lipidů (organické látky odvozené od vyšších mastných kyselin) v krvi, snižují vysokou horečku, vylučují různé škodlivé látky z organismu.
Semena kassie tory
zlepšují trávení, normalizují stolici, stimulují plynulý pohyb kalů, podporují vylučování toxických látek, mají žlučopudný efekt, působí na činnost jater a sleziny, snižují arteriální tlak a snižují tvorbu plynů.
Hořec
mnohokvětý obsahuje třísloviny, organické kyseliny, kyselinu askorbovou. Hořec mnohokvětý má protizánětlivé účinky při onemocnění střev a oblasti úst, tonizuje organizmus, zlepšuje látkovou výměnu, zvyšuje imunitu a pohlavní aktivitu, zlepšuje stav vlasů.

Mnohostrannost tohoto čaje ho umožňuje využívat na harmonizaci základních výměnných procesů v organizmu. Složky rostlinného původu po speciální úpravě posilují energii Jang. Antilipidový čaj na jedné straně organizmus čistí, na druhé straně doplňuje energii, vytváří její rovnováhu. Za podmínky doplnění deficitu vody se normalizuje výměna vody a solí. Díky vysokému obsahu křemíku ve svém složení má čaj antimikrobiální a omlazující účinky. Jeden šálek Antilipidového čaje obsahuje 24hodinovou dávku manganu, který stimuluje rozpad nádorových buněk.

Účinky:

· snižuje hladinu tuků (cholesterolu) v krvi, normalizuje hladinu lipidů, vzájemný poměr nižších a vyšších lipidů, transportuje cholesterol tam, kde je potřeba, řeší obezitu

· normalizuje krevní tlak - upravuje  vyšší i nižší (normalizuje produkci hormonu prostaglandinu)

· zlepšuje trávení, tonizuje slezinu a žaludek

· rozpouští kameny (žlučníkové, močové)

· obnovuje jaterní tkáň

· má schopnost obnovit normální hormonální hladinu, zejména u toho kdo má nedostatek hormonu štítné žlázy

· normalizuje hladinu pH žaludečních šťáv, odstraňuje pálení žáhy

· normalizuje mikrocirkulaci krve v mozku a mikrolební tlak, odstraňuje hučení v uších, což je jedním z hlavních příznaků zúžení mozkových cév, odstraňuje bolesti hlavy, snižuje teplotu

· odvádí z našeho organismu radionuklidy, jak z měkkých tak i z tvrdých tkání

· naprogramuje rakovinné buňky k sebedestrukci

Indikace:

- profylaxe (prevence, ochrana před..) srdečně-cévních onemocnění, tedy i hypertonického onemocnění, aterosklerózy, a též jako doplněk při léčbě různých     onemocnění. Je možné snížit dávku tradičních léků s následným přechodem na udržující příjem  Antilipidového čaje
- jako tonizující antioxidační prostředek při velké rozumové a fyzické námaze, za zlepšení osobních pocitů při syndromu chronické únavy
- jako přirozený detoxikátor při různých otravách - do toho spadá i opilost alkoholem, na odstranění syndromu opilosti, doporučuje se užívat během detoxikace při    léčbě alkoholismu a narkomanie
- při práci nebo pobytu v ekologicky nevyhovujících podmínkách
- jako prostředek na snížení horečky a na odstranění virové intoxikace, chřipce a angíně
- v programech snížení váhy na aktivizacizaci všech druhů metabolizmu (do toho spadá i tukový)
- při různých nemocech žaludečně-střevního traktu a jater, zejména při chronické zácpě
- profylaxe a doplňující prostředek léčby onkologických onemocnění žaludku, prostaty, lymfatického systému, kůže a jiných

Kontraindikace:
nedoporučuje se dětem do 12-ti let, v těhotenství a v období kojení

Způsob použití:

Antilipidový čaj se musí pít ráno nebo v 1. polovině dne do 18. hodiny, protože tonizuje. Při normálním nebo zvýšeném tlaku teplý 20 - 30 minut před jídlem, při sníženém tlaku mezi jídlem a studený. Pít pomalu, malými doušky. Do čaje nic nepřidávat (cukr, citron, med...). Čaj se zalévá horkou odstátou  vodou ( 80 stupňů Celsia ), zakryje se pokličkou, aby nevyprchaly éterické oleje, louhuje se 7 - 14 minut (průměr 10 minut). Poté sáček vyndáme. Čaj můžeme  přelít do termosky.   Po spaření je možné sáček vysušit a  použít vně jako tonikum na tvář. Je též možné roztrhnout sáček a spařený teplý obsah nanést na tvář jako masku na 10 - 15 minut lx týdně. Z odvaru se též dají připravovat ledové kostky a přetírat si jimi tvář 1 - 2x denně.

Dávkování:

Doporučuje se začínat s malými dávkami v průběhu 3 - 7 dní v závislosti na osobních pocitech. Při poruše tukového metabolizmu, močokyselé diatéze, lidem nad 60 let a dospívajícím 12- 16 ti letým se doporučuje pít minimální dávku - zalévat horkou vodou 1sáček na 1 litr vody.

Balení: 40 sáčků v krabičce

 
Copyright © 2024 Čínská přírodní medicína-bylinky na chronické i akutní zdravotní potíže. Všechna práva vyhrazena.
Design by 4feet.cz.