Chitosan

c chitosan cpm

CHITOSAN TIENS

Současná civilizace přináší člověku mnoho dobrého, ale má to i opačnou stranu - znečištění vody, vzduchu, zvýšená radiace. To vše ovlivňuje naši imunitu ne právě nejlepším způsobem. Chitosan pomáhá tento stav měnit - odstraňuje nečistoty, zbavuje organizmus toxických látek, podporuje imunitu, působí preventivně proti vzniku nádorových onemocnění.

Užívání Chitosanu umožňuje snížit hladinu cholesterolu, bojovat s aterosklerózou a vadami srdce, zlepšit funkci jater, absorbovat a odstranit z organizmu soli těžkých kovů.  Aktivizuje funkce buněk organizmu, odstraňuje únavu a zpomaluje stárnutí.  Tento preparát je výjímečný pro své ozdravující vlastnosti. Jde o přírodní produkt z krunýřů mořských červenonohých krabů, připravený na základě poznatků tradiční čínské medicíny.Jeho základní složky tvoří prášek chitosanu (85%) a chitin (15%). Vytváří zásadité prostředí (odstraňuje bariéru kolem rakovinové buňky, dělá tedy rakovinovou buňku zranitelnou pro T-lymfocyty; zabraňuje šíření nádorových buněk z původního ložiska nádoru).

Chitosan (vazač tuků) je dietní vláknina, která zabraňuje vstřebávání tuků (molekuly tuku provede střevem, aby mohly být následně vyloučeny se stolicí), a pokud je používán ve spojení se správnou stravou a cvičením, může pomoci ke snížení hmotnosti. Výzkumy zjistily, že doplňování stravy Chitosanem může výrazně snížit hladinu cholesterolu i při normální stravě. Také bylo zjištěno, že snižuje riziko výskytu zúžení cév, což vede ke snížení rizika onemocnění srdce, podporuje účinnost inzilinu a  snižuje riziko výskytu zácpy  Chitosan je vzácná jedlá živočišná vláknina, která má schopnost na sebe vázat tuk ve velikosti desetinásobku své vlastní hmotnosti, čímž se její molekuly stávají jednoduše pro tělo moc velké na strávení. Výsledkem je, že do organismu vstřebáváte méně tuku, tím pádem i méně kalorií, což také pomáhá shodit přebytečná kila.

Pokud máte také zájem o snížení hmotnosti - ráda Vám pomohu - pracuji také jako Poradce výživy, redukce váhy a zdravého životního stylu - VAŠE DOTAZY ohledně správného stravovacího režimu, složení jídelníčku a vhodné pohybové aktivitě mi, prosím, napište  ZDE

Základní složení:

Chitosan - (1-4) Amino-2-Deoxy-beta-D-Glukan, Kyselina askorbová (vitamin C), Stearan hořečnatý, obal z hypromelosy (zahušťovadlo)

Vlastnosti:

Chitosan je biologickou celulózou.  Svými vlastnostmi se chitin podobá lidskému fibrinu, který se podílí na procesech srážení krve. Je to přírodní vláknina, není toxický a nemá vedlejší účinky. Chitosan obsahuje rozpustné a nerozpustné složky. Při vnitřním použití se rozpustná část díky trávicím fermentům štěpí, vstřebává se do krve a organizmus si ji osvojuje v podobě nízkomolekulárních složek. Nejdůležitější z nich je kyselina hyaluronová, která se dostává do složení mezibuněčné hmoty, buněčných membrán, sklovité hmoty oka a která slouží jako "cementujíci" prostředek spojovaciho tkaniva. Druhá část, která se fermenty nerozpouští a nevstřebává se do krve, se ve střevě po spojení s tekutinou přeměňuje na gelotvornou masu.

Nerozpustná část účinkuje následovně:
- působí v žaludečně střevním traktu jako silný absorbent
- podporuje peristaltiku střevního traktu
- snižuje zažívání škodlivých složek potravy organizmem a vylučuje toxické látky (soli, těžkých kovů - olovo, rtut', kadmium, radionuklidy, chemická barviva, .. )
- obnovuje mikroflóru zažívacího traktu a odstraňuje disbakteiózu
- normalizuje trávicí proces
- díky kladnému náboji zabraňuje osvojení záporně nabitých tuků, spojuje se s nimi a odstraňuje je v nezměněné  podobě spolu s výkaly

Rozpustná část má následujíci účinky:

- Chitosan má alkalické pH, proto vytváří vhodné prostředí na aktivizaci lymfocytů, které ničí cizorodé a zhoubné buňky, je tedy imunokorektorem
- potlačuje rakovinovou intoxikaci, obnovuje apetit, zabraňuje rakovinové kachexii (rychlé ztrátě váhy nemocných se zhoubnými novotvary)
- protože je schopný přilnout k vnitřnímu povrchu cév, zabraňuje metastazování rakovinových buněk, v lymfatických a cévních cestách brání jejich přenosu do dalších orgánů
- snižuje hladinu lipidů (tuků v krvi), tedy i cholesterolu na normu, spojuje se s žlučovou kyselinou, pomocí níž se cholesterol vstřebává
- snižuje krevní tlak, odstraňuje negativní působení kuchyňské soli (NaCI) při hypertenzi. Tento efekt je podmíněný tím, že Chitosan (kladný iont) se spojuje s iontem chóru z kuchyňské soli (záporný iont) a odstraňuje ho spolu se stolici a zabraňuje vytvoření angiotenzinu =látky vyvolávající prudké stažení cév, které způsobuje zvýšení arteriálního tlaku
- snižuje hladinu cukru v moči a u nemocných s nadbytečnou váhou působí jako profylaktický prostředek při riziku vzniku cukrovky
- zlepšuje mikrocirkulaci tkaniv, odstraňuje stažení cév zejména nejmenších kapolár. Zlepšuje drenážní vlastnosti (schopnost očisty) lymfatického systému, který je hlavním místem hromaděni toxických látek a nejhůře se poddává detoxikaci, očišt'uje vnitřní stěny cév.

Blahodárné působení Chitosanu v nezměněné, nerozpustné podobě:
- aktivizuje hojení popálenin a povrchu ran bez vytvářeni jizev, protože stimuluje růst kolagenových vláken kůže, které zabezpečují elasticitu pokožky a jsou zdrojem výživy pro růst vlastních buněk kůže
- při nanesení na ránu má dezinfekční, krev zastavujíci a bolest odstraňujíci efekt
- vyběluje a napíná pokožku
- snižuje alergické projevy na pokožce


Indikace:

- onkologická onemocněni - sem spadají i metastázy a intoxikace
- diabetes - i závislí na inzulínu
- onemocnění jater - i cirhóza
- srdečně-cévní onemocnění 
- hypertonické onemocnění, ateroskleróza, infarkt
- obezita a jiné druhy poruchy tukové výměny
- onemocnění žaludečně-střevního traktu 
- disbakterioza, chronická zácpa,meteorismus
- popáleniny, rány a jiná traumata kožního povrchu
- hypoimunní stavy jakéhokoliv původu
- akutní a chronické výrobní a běžné otravy, pobyt v ekologicky nevyhovujících oblastech
- radioterapie, chemoterapie
- plastická kosmetika
- onemocnění dýchacích cest a jiných zánětlivých onemocněních
- práce s počítačem, protože odstraňuje nadbytek elektromagnetickou energii (preventivní dávkou je 1-2 kapsle 2x týdně)

- odstraňuje bolesti v oblasti kříže a zad

Kontraindikace:

Nedoporučuje se dětem do 12 ti let, neužívat současně s dvojitou celulózou!

Vnitřní použití Chitosanu:

-a) 1- 2 kapsle 1-2 x denně od 5 do 7hod. ráno nebo od 21. do 23. hodiny. Zapít nejméně 1-2 poháry vody, protože může vyvolat nebo zhoršit zácpu.
Při těžkých otravách po 1 kapsli každé 1,5 až 23 hodiny (do 6 ti kapslí během 24 hodin)
Při stálých zácpách, onkologických onemocněních žaludečně-střevního traktu používat Chitosan bez želatinového obalu, rozpustit obsah kapsle v 0,5 l poháru teplé vody a přidat 20 kapek citrónové št'ávy.
V programu snížení váhy užívat po 1 kapsli 3 - 4 x denně 20 minut před jídlem, dodržovat pitný režim - vypít navíc 1 - 1,5 litru vody během 24 hodin.
Protože Chitosan snižuje kyselost žaludečních št'áv,  je potřeba při jeho užívání  přidat do vody 20 kapek citrónu nebo grapefruitu.
Po užití Chitosanu lze po třiceti minutách vypít sklenici št'ávy nebo nápoje s kyselou chutí. To je aktuální zejména pro lidi se sníženou tvorbou žaludeční kyseliny.
-b) V extrémních případech se připouští i užívání Chitosanu dětmi mladšími 12- ti let následujícím způsobem:
Dětem od 3 do 7 let ( při disbakterióze, cholecystitidě, pankreatitidě, otoku dvanáctníku a při onemocněních z prochladnutí) 1 kapsli bez obalu vysypat do sklenice, přidat 20 kapek citrónové št'ávy, rozmíchat a nechat odstát 15 minut, potom dolít 20 ml teplé vody, promíchat a dávat dítěti po 1 kávové lžičce každých 30 minut (nejvíc 1 - 2 dny). Na doplnění dávat dítěti pít asi 800 ml vody během dne.
Dětem od 7 do 12 let po 1 kapsli 1 - 2 x denně, zapíjet okyselenou vodou 5 - 7 dní, dodržovat přitom pitný režim.

Vnější použití Chitosanu:

-a) Při popáleninách, ranách - připravit mírně kyselý roztok ( 20 - 25 kapek citrónové št'ávy na 0,5 sklenice vody) nasypat obsah 1 - 4 kapslí a nanést na poraněný povrch. Neodstraňovat a neumývat tento roztok a nanést na poraněný povrch. Ten samý roztok je možné využít na tampóny do pochvy při léčbě eroze děložního čípku, po předcházející diagnostice onkologických buněk.
-b)
Při alergických onemocněních kůže - roztok Chitosanu je stejný jako při poraněních
-c)
V kosmetice - maska z Chitosanu pomáhá odstranit zbytečnou vrstvu odloupnutého epitelu, tonizuje, napíná pokožku, dělá ji pružnou.Výsledek je viditelný po 4 - 5 ti použitích.
Příprava masky:
- vezmeme 7 kapsli Chitosanu bez obalu. Postupně přidáváme 50 ml vody, pečlivě promícháme.
- vezmeme 3 gramy kyseliny citrónové, postupně přidáváme 30 ml vody a pečlivě mícháme.
- smícháme roztok Chitosanu s roztokem kyseliny citrónové.
- do připravené směsi postupně přidáme 20 ml vody.
Hotovou masku rovnoměrně naneseme na kůži tváře, krku, horní třetiny hrudního koše, zad na 10 - 15 minut v průběhu 3 dní. Počínajíc 4. dnem nanášíme masku na kůži na 2 hodiny. Umýt potoční nebo dešťovou vodou, neutírat. Potom zlehka nanést krém.

Působení Chitosanu na organizmus se projevuje tím, že reguluje všechny biologické procesy a funkce lidského organizmu. Doporučuje se na dočištění organizmu a pomáhá po prodělané léčbě. Zabraňuje šíření nádorových buněk, je schopen blokovat přilepení rakovinových buněk ke stěnám cév. Lékaři dobře vědí, co se děje s játry po chemoterapii - intenzivně se ničí. Chitosan báječně obnovuje střevní mikroflóru, tedy to, co právě chemoterapie ničí. Zlepšuje drenážní vlastnosti (schopnost očisty) lymfatického systému, který je hlavním místem hromadění toxických látek,  a očišťuje vnitřní stěny cév. Zabraňuje vstřebávání cholesterolu do organizmu.

Chitosan má jako jeden z druhů dietetické vlákniny všechny její vlastnosti. V trávicím ústrojí přijímá vodu, bobtná a získává absorpční vlastnost. Chitosan  napomáhá peristaltice (pohybu) trávicího ústrojí, zvětšuje objem stolice, zkracuje dobu průchodu tráveniny střevem , snižuje tlak ve střevech a zamezuje vstřebávání škodlivých složek ze stravy organizmem, zlepšuje stolici, zabraňuje  vzniku rakoviny tlustého střeva. Díky své strukturní zvláštnosti má produkt specifické preventivní  vlastnosti.

Dávkování obecně:
začínáme 1 kapslí denně, pokud je to nutné přejdeme na 4 kapsle. Počet dávek po 1 - 2 kapsle 2 - 3 krát denně, zapít vodou s citronovou šťávou, nejvhodnější doba užití od 5 do 7 hodin, příp. od 21 do 23 hod. Chitosan není vhodné brát současně s jinými BADy nebo léky, protože může překážet jejich vstřebávaní (interval mezi užíváním musí být nejméně 2-hodinový)! Pro sdělení dávkování přizpůsobeného Vašim konkrétním zdravotním potížím (případně i jiným zdravotním problémům a užívání léků) mi, prosím, napište ZDE

Balení:
100 želatinových kapslí